U10 Sprint Challenges 2021 – Block 1 Results

Jul
29
Posted By: Canoe Kayak Canada
Team Red Challenge #1: U10  1000m with turn – all disciplines
First Name Last Name Discipline Age group Club Date of test/event Result  Coach Location of test
Katherine Zoubakina WK U10 RHCC 7:33.0 Grace Tsaousidis Lake Wilcox
Mona Abdalhina WK U10 RHCC 10:07.0 Grace Tsaousidis Lake Wilcox
 

 

Team Red Challenge #2: U10 50m – all disciplines
First Name Last Name Discipline Age group Club Date of test/event Result  Coach Location of test
Reese Smith MC U10 GCC 2021-07-10 0:19.0 Matt Donovan Gananoque
Azlyn Belles WC U10 GCC 2021-07-10 0:19.3 Matt Donovan Gananoque
Faith Kennedy WC U10 Gcc 2021-07-10 0:21.3 Matt Donovan Gananoque
Cole Gibson MK U10 GCC 2021-07-10 0:22.0 Matt Donovan Gananoque
Chloe Dion WC U10 GCC 2021-07-10 0:22.0 Matt Donovan Gananoque
Quinn Richardson MC U10 GCC 2021-07-10 0:23.0 Matt Donovan Gananoque
Ryan keys MC U10 GCC 2021-07-10 0:24.3 Matt Donovan Gananoque
Scotty Easton MK U10 GCC 2021-07-10 0:25.0 Matt Donovan Gananoque
Connor Keys MK U10 GCC 2021-07-10 0:26.0 Matt Donovan Gananoque
Reese Smith MC U10 GCC 2021-07-10 0:26.0 Matt Donovan Gananoque
Faith Kennedy WC U10 GCC 2021-07-10 0:26.0 Matt Donovan Gananoque
Colt Fowler MK U10 GCC 2021-07-10 0:27.0 Matt Donovan Gananoque
Trent Dickson MK U10 GCC 2021-07-10 0:27.0 Matt Donovan Gananoque
Chloe Dion WC U10 GCC 2021-07-10 0:27.0 Matt Donovan Gananoque
Reagan Higgs MK U10 GCC 2021-07-10 0:28.0 Matt Donovan Gananoque
Cooper Whitehead MK U10 GCC 2021-07-10 0:29.0 Matt Donovan Gananoque
Quinn Richardson MC U10 GCC 2021-07-10 0:30.0 Matt Donovan Gananoque
Ryan Keys MC U10 Gcc 2021-07-10 0:37.0 Matt Donovan Gananoque
Scotty Keys MC U10 GCC 2021-07-10 0:43.0 Matt Donovan Gananoque
Lucas Renaud MK U10 GCC 2021-07-10 00.27.000 Matt Donovan Gananoque
 

 

Team Red Challenge #3: U10 200m – all disciplines
First Name Last Name Discipline Age group Club Date of test/event Result  Coach Location of test
Ryan Keys MC U10 GCC 2021-07-10 1:09.0 Matt Donovan Gananoque
Trent Dickson MK U10 Gcc 2021-07-10 1:10.0 Matt Donovan Gananoque
Lucas Renaud MK U10 GCC 2021-07-10 1:10.0 Matt Donovan Gananoque
Reese Smith MC U10 GCC 2021-07-10 1:10.0 Matt Donovan Gananoque
Connor Keys MK U10 Gcc 2021-07-10 1:13.0 Matt Donovan Gananoque
Cole Gibson MK U10 GCC 2021-07-10 1:14.0 Matt Donovan Gananoque
Colt Fowler MK U10 GCC 2021-07-10 1:16.0 Matt Donovan Gananoque
Simon Feng MK U10 RHCC 2021-07-17 1:17.7 Grace Tsaousidis Welland North Course
Chloe Dion WC U10 GCC 2021-07-10 1:21.0 Matt Donovan Gananoque
Cooper Whitehead MK U10 GCC 2021-07-10 1:23.0 Matt Donovan Gananoque
Faith Kennedy WC U10 GCC 2021-07-10 1:26.0 Matt Donovan Gananoque
Carter Fowler MK U10 Gcc 2021-07-10 1:29.0 Matt Donovan Gananoque
Scotty Easton MK U10 GCC 2021-07-10 1:37.0 Matt Donovan Gananoque
Reagan Higgs MK U10 Gcc 2021-07-10 1:38.0 Matt Donovan Gananoque
Londyn Higgs MK U10 GCC 2021-07-10 1:39.0 Matt Donovan Gananoque
McKinley Hurst MK U10 GCC 2021-07-10 1:54.0 Matt Donovan Gananoque
 

 

Team Red Challenge #4: U10 500m – all disciplines
First Name Last Name Discipline Age group Club Date of test/event Result  Coach Location of test
Trent Dickson MK U10 GCC 2021-07-10 3:15.0 Matt Donovan Gananoque
Connor Keys MK U10 GCC 2021-07-10 3:18.0 Matt Donovan Gananoque
Ryan Keys MC U10 GCC 2021-07-10 3:23.0 Matt Donovan Gananoque
Reese Smith MC U10 GCC 2021-07-10 3:27.0 Tye Carswell Gananoque
Lucas Renaud MK U10 GCC 2021-07-10 3:32.0 Matt Donovan Gananoque
Colt Fowler MK U10 Gcc 2021-07-10 3:34.0 Matt Donovan Gananoque
Quinn Richardson MC U10 GCC 2021-07-10 3:35.0 Matt Donovan Gananoque
Chloe Dion WC U10 GCC 2021-07-10 3:37.0 Tye Carswell Gananoque
Faith Kennedy WC U10 GCC 2021-07-10 3:39.0 Matt Donovan Gananoque
Cooper Whitehead MK U10 GCC 2021-07-10 3:40.0 Matt Donovan Gananoque
Cole Gipson MK U10 GCC 2021-07-10 3:45.0 Matt Donovan Gananoque
Scotty Easton MK U10 GCC 2021-07-10 3:50.0 Matt Donovan Gananoque
Katherine Zoubakina WK U10 RHCc 4:07.0 Grace Tsaousidis
Simon Feng MK U10 RHCC 2021-07-17 4:12.6 Grace Tsaousidis Welland North Course
Mona Abdalhina WK U10 RHCC 50:00.0 Grace Tsaousidis Lake Wilcox